Ayran Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Ayran Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Ayran kürü, son dönemlerde bayanların zayıflamak için kullandığı diyet kürlerinden birisidir. Hem evde kolaylıkla uygulanması hem malzemelerinin her daim bulunabilmesi hem de 2 günde 2 kilo verdirmesi bakımından oldukça uygun bir diyet şeklidir. Ayran kürü, iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birisi içerisine kuru bakliyat ve bulgur konularak yapılanıdır. Diğeri ise soda limon ile yapılanıdır. Biz sizlere iki kürün de malzemelerini vereceğiz.

Benim sizlere anlatacağım kür soda limon ile olandır. Bu kür yapımı açısından çok kolay ve basittir sadece birkaç dakikanızı ayırarak rahatlıkla uygulayacağınız bu kür sayesinde özellikle göbek çevresinde oluşan yağlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Üstelik bu ayran kürü etkisini çok çabuk gösteriyor. Metabolizmanız ne kadar yavaş olursa olsun her daim uygulandığında göbek bölgesindeki yağların gittiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Düzenli bir şekilde iki hafta uygulanacak bu kürün etkilerini göbek bölgenizde çok rahat çıplak gözle bile görebilirsiniz. Aynı zamanda birçok bayanın metabolizmam yavaş diye diyet yapmayı bıraktığını biliyoruz. Bu kür metabolizmanızı da hızlandıracaktır.

Ayran soda limon kürü malzemeleri
  • 1 kâse yarım yağlı yoğurt,
  • 1 şişe sade maden suyu,
  • Yarım limon,
Ayran detoks kürü malzemeleri
  • 2 litre yarım yağlı yoğurt,
  • 1 çay bardağı buğday,
  • 2 adet salatalık,
  • 1 çay bardağı nohut,
  • Nane,
Ayran Kürü Nasıl Yapılır?

Karışımı hazırlarken öncelikle yoğurdun içerisine yarım limon suyu sıkılarak ilave edilir ve iyice karıştırılır. Karışım olduktan sonra, ardından maden suyu yavaş yavaş ilave edilerek karıştırılmaya devam edilir ta ki maden suyunun hepsi içerisine konana kadar. Maden suyunu birden boşaltmayınız, karışımı köpürtebilir, bu da taşmasına sebep olur ki yaptığınız işlemin boşa gitmesine sebep olur. Artık ayran, soda limon kürümüz hazırdır; afiyetle içebilirsiniz.

Bir diğer kürümüz ise ayran detoksu, olarak bilinir ve iç malzemeleri içerisindeki buğday ve nohut önceden haşlanarak hazırlanır. Sonrasında yoğurdu derince bir kabın içerisine ince tel süzgeç yardımıyla süzerek boşaltırız cacık kıvamı dediğimiz kıvama bu şekilde çok çabuk ulaşacaktır. Hemde yoğurdun kendi suda içerisine girecektir. Cacık kıvamındaki yoğurdun içerisine haşladığımız nohut ve buğdayı, sonra rendelenmiş salatalıkları ve naneyi ilave ederiz. İyice kaşık yardımı ile karıştırdıktan sonra küçük kaselere paylaştırdığımız kürü kahvaltı öğünü erken saatte yapıp öğle yemeğinde mutlaka bir kâse ayran detoksu yiyebilirsiniz. Sonrasında, gün içerisinde 2 saat arayla bir kâse yemelisiniz. En son akşam yemeğinde de bir kâse yedikten sonra yaptığımız ayran detoks kürü bitmiş olmalıdır.

Bu kürün her gün yapılması ve uygulanması risk oluşturacağından ayda iki defa yapılması ve tüketilmesi gerekir. On beş gün ara ile uygulanacak bu kür ortalama bir ayda üç veya dört kilo vermenizi sağlar. Unutmayın kürü uygulamaya başladığınızda şeker ve tuz gibi gıdaları hayatınızdan yavaş yavaş çıkarmalısınız. Sağlıklı günleriniz olsun.

Ayran Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ayran Kaç Kalori?

Ayran Kaç Kalori?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Naneli Ayran Tarifi ve Malzemeleri

Naneli Ayran Tarifi ve Malzemeleri

Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Ayran Aşı Çorbası Kaç Kalori?

Ayran Aşı Çorbası Kaç Kalori?

Ayranın Faydaları Nelerdir?

Ayranın Faydaları Nelerdir?

Bulgurlu Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Bulgurlu Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri