Ayran Diyeti Listesi
15 Mayıs 2024

Ayran Diyeti Listesi

Ayran Diyeti, kilolardan sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermemizi sağlayan bir diyettir. Ayran, özellikle biz Türklerin zaten hemen hemen her fırsatta, her yemeğin yanında tükettiğimiz bir içecektir. Bu kadar fazla tükettiğimiz bir içeceği, bir de zayıflamak için kullanalım. Ayranın en büyük özelliği, içtiğimiz zaman bizi şişirip, tok tutmasıdır, kendimizi tok hissettiğimiz zamanda canımız zaten başka bir şey yemek istemez, bu da otomatikman kilo vermemize yardımcı olur. Ayran kalsiyum açısından da çok zengin olduğu için, yaptığımız ayran diyeti diğer diyetlere nazaran çok daha sağlıklı bir diyettir. Ayranın, bir diğer özelliği de vücudumuzdaki yağ yakılmasının hızlandırmasını ve arttırmasını sağlar. Bu aslında yoğurdun özelliklerindendir, biz buna biraz daha su ilave ederek hem bol bol sıvı tüketmiş hem de metabolizmamızın daha hızlı çalışmasını sağlamış oluyoruz. Ayran diyetine başlamadan önce, bilmemiz gereken şeyler vardır.

Ayran Diyetinde Dikkat Etmemiz Gerekenler

Ayran diyetinde öncelikle dikkat etmemiz gereken en önemli şeylerden biri, akşamları ayran içtiğimiz zamanlarda, ayranın yanı sıra yiyeceğimiz yiyecek yağlı, karbonhidratlı ve proteinli olmamalı. Bunları içeren yiyecekler, ayran içerek yaktığımız yağların önüne geçer ve metabolizmamızın yavaş yağ yakmasını sağlar. Ayran diyeti yapmanız için, kilonuzun 70-75'in üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Ayran diyetini yaparken mutlaka, yağsız yoğurtla ayran yapmanız ya da yağsız yoğurtla yapılan ayranlardan, satın almanız gerekmektedir. Aksi taktirde yağlı yoğurtla yapılan ayranda, vücudumuza boşu boşuna yağ almış oluruz. Light yoğurt tüketmeliyiz. Ayran diyetini, bir haftadan fazla yapmamanız gerekmektedir, sonuçta ne kadar sağlıklı bir diyet yapıyor olsak da tek tip beslenmiş oluyoruz. Eğer bir hafta yaptıysak, bir hafta mola verip daha sonra tekrar yapabilirsiniz. Ayran diyetini yaparken, ayranın uyku verici bir içecek olduğunu unutmadan yapmanız gerekmektedir. Özellikle araba ile uzun yolculuk yapacaksanız, bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kısacası, zaten tüm hayatımız boyunca bol bol tükettiğimiz, bayıla bayıla içtiğimiz ayranın, diyetini yaparak hem daha sağlıklı hem de hiç zorlanmadan ve acıkmadan rahatça kilo verebiliriz. Ayran diyetini yaparken, diyetin yanı sıra bol su ve sınırsız bitki çayları da tüketebilirsiniz. Sabah, öğlen ve akşam tüketeceğimiz ayran ya tuzsuz ya da eğer içemiyorsanız az tuzlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Ayran Diyet Listesi

1. Gün; Sabah 3 bardak ayran, öğlen 3 bardak ayran, akşam 3 bardak ayran, yanında ızgara tavuk yiyebilirsiniz.

2. Gün; Sabah 3 bardak ayran, öğlen 3 bardak ayran, akşam 1 bardak ayran, yanında istediğiniz kadar meyve tüketebilirsiniz.

3. Gün; Sabah 2 bardak ayran, öğlen 2 bardak ayran, akşam 1 bardak ayran, yanında istediğiniz kadar sebze, sebzeleri tuzsuz bir şekilde isterseniz, çiğ isterseniz de haşlayarak yiyebilirsiniz.

4. Gün; Sabah 2 bardak ayran, öğlen 2 bardak ayran, akşam 1 bardak ayran, yanında istediğiniz miktarda yağsız tuzsuz olmak şartıyla patlamış mısır tüketebilirsiniz.

5. Gün; Sabah 2 bardak ayran, öğlen 2 bardak ayran, akşam 1 bardak ayran, yanında sınırsız miktarda maden suyu içebilirsiniz.

6. Gün; Sabah 2 bardak ayran, öğlen 2 bardak ayran, akşam 3 bardak ayran, yanında istediğiniz kadar şekersiz olmak şartı ile farklı içecekler tüketebilirsiniz.

7. Gün; Sabah 2 bardak ayran, öğlen 2 bardak ayran, akşam 1 bardak ayran, yanında istediğiniz miktarda yağsız, tuzsuz ya da az tuzlu çorba tüketebilirsiniz.

Ayran Diyeti Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ayran Tarifi ve Malzemeleri

Ayran Tarifi ve Malzemeleri

Ayran Kaç Kalori?

Ayran Kaç Kalori?

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Pirinçli Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Pirinçli Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Bulgurlu Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Bulgurlu Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Köpüklü Ayran Tarifi ve Malzemeleri

Köpüklü Ayran Tarifi ve Malzemeleri

Buğdaylı Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Buğdaylı Ayran Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Ayran Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Ayran Kürü Tarifi ve Malzemeleri